Partnerträff: Ungas Arbetsmarknadskunskap
Partnerträff Arbetsmarknadskunskap
Den 21 november, frukost serveras från 07.45 och programmet börjar 08.15.
Den här rapporten vill vi dela med oss av till alla er partners på vår partnerträff den 21 november. Rapporten i sin helhet bygger på cirka 36 000 ungdomars ställningstaganden nationellt. Och vi har nu också kunnat bryta ner och isär sifforna på regional nivå.
Men partnerträffarna är inte bara ett sätt för oss att berätta saker för er. Vi ser också ett värde i mötet mellan er partners. Ett sätt för er att knyta kontakter, samtala och utbyta erfarenheter kring kompetensförsörjningsfrågan. Det är också den fråga som ni medlemmar i Handelskammaren Värmland och partners i Arbetsmarknadskunskap Värmland/Åmål säger till oss är en av de största utmaningarna för er. Både på kort och lång sikt.
Vi bjuder som vanligt på frukostmacka och kaffe eller te.
OBS! Träffen är exklusiv för våra partners i vår satsning Arbetsmarknadskunskap.
Är du inte partner i AMK än? Inga problem, här kan du läsa mer om vad partnerskapet innebär och hur du blir ett partnerföretag!
Partnerträff Arbetsmarknadskunskap
Den 21 november, frukost serveras från 07.45 och programmet börjar 08.15.